Veterinární ordinace Blackvet neboli "U Blacka"

11.9.2017 pro Rumunsko

 

 

 

30.6.2017 odvezeno pro pejsky v Rumunsku 60kg granuli, tycinky,autolekarnicky, pleny pro feny. Odvoz zabezpecila Petra Jarošová z Pardubic. Extra podekovani p.Soukupove od Corrin za 40kg granuli.
Dekujeme vsem.

https://www.facebook.com/375954145779760/photos/pcb.1667051700003325/1667045106670651/?type=3&theater

 

 


 

 

5/1/2017odvezeno do Egypta prostřednictvím paní Mandysové z Pardubic :)

 

24/11/2016 granule ,Savo a hromada lekarskeho materialu, 10kg ProPlanu Duo Delice, 2kg nejakych granuli, par autolekarnicek

 

Sbírka krmiva pro pejsky v Rumunsku na ulici 26/5/2016

Včera se odvezlo pro rumunské pejsky 50kg granulí, velká krabice starých autolékarniček, mastičky do očí, intravenozní kanyly, obojky a do aukcí misky, knihy, plechovky na granule. Děkuji všem, co se zúčasnili a taky všem, kteří podporují zvířata jiným způsobem.

 

31/1/2016 odvoz pro Rumunsko pytel granuli,misky a nějaké drobnosti pro pejsky.

 

 

 

 

 

 

18.10.-25.10.2015

Tohle všechno se odvezlo do Egypta a zůstalo tam: vyše 15kg, plná postel na pokoji. S odvozem pomohla klientka Janka, která obětovala velkou část svého kufru na odvoz věcí. Uživila bych se i jako balič. Nenapadlo by mě, že dokážu nacpat půl velkého pytle stříkaček do jednoho kufru(kromě jiných věcí).
Obvazy, jehly a stříkačky pro kliniku Bluemoon, komlet autolékárničky pro beduíny v poušti(ano, mají i auta), granule pro pejsky na ulici (krmily jsme každý večer), sladkosti a propisky pro beduínky, děti na ulici a pro personál hotela. Člověk si připadal jako Ježíšek.

Dva pejsci si mě pamatovali z května, bylo to moc milé přivítání. Na klinice se vyměnil personál, jsou tam teď 2 doktoři.           

Z dodaného materálu měli radost.

 

 

 

17.5.-24.5.2015 Polopracovní dovolená - opět Bluemoon v Egyptě - odvoz obvazového materiálu z autolékárniček, trochu pašerácké činnosti (převoz léků, co tam nemají), kastrace psů a koček, krmení pejsků a kočiček na ulici, celkem 12kg materiální pomoci smiley

 

  Doktor Adel Labib má radost  

 

11/2014 Sbírka starých autolékárniček pro Bluemoon Animal Center v Egyptě

Děkuji klientům ordinace a Lékárně Na Rozhledně za obvazový materiál , kterého jsem měla plný kufr pro charitativní organizaci Bluemoon.smiley

V egyptském turistickém centru je hodně tzv."street animals". Můžete je potkat všude- kočky v kontejnerech, na trhu, v kavárni, na rybím trhu....psy přímo na hlavní třídu nejdou, drží se v bočních uličkách, většinou jsou obezřetní...často z autobusu vidíte samotného psa v poušti a široko daleko žádné obydlí.
Charitativní organizace Bluemoon se stará o tato "street animals". Provozuje útulek neboli "farm", který je situován v poušti, jelikož je tam úřady a lidé vyštvali. Rozloha útulku je obrovská, funguje cca 10let, mají tam 75 koček, 45 psů (z toho 20 se jich pohybuje volně po farmě), týrané koně, osly, velbloudy. Najdete tam taky drůbež, králiky, morčata, želvy,kozy. Mile mě překvapilo, že všechna zvířata měla dostatečný prostor, voliéry hezky upravené a čisté, plné misky. Pejsci nebyli zavřeni "sólo", ale po skupinkách ve velkých ohradách, což jim umožňovalo vzájemný sociální kontakt. je možné si zakoupit různé ručně vyráběné předmety, obrazy, pohlednice, trička a výtěžek z nákupu jde samozřejmě na provoz centra. Bluemoon taky provozuje veterinární kliniku, která je v suteréně domu šéfky Minigue Carrera. Tato skvělá žena byla první ženskou pilotkou balónu v Egyptě. Klinika ošetřuje všechna "street animals" zdarma. Kdokoliv přinese toulavého psa nebo kočku na kastraci, neplatí vůbec nic. Operuje se denně a ve velkém. Feny po kastraci tetují do ucha s číslem roku a dávaj známku, taky očkujou proti vzteklině. Kočky se tetují do ucha a špička levého ucha se kupíruje, taky jsou očkované. Všechna zvířata se fotí-detail hlavy a celého těla, zadávají se do databáze. Po probuzení z anestézie se zvíře vrátí do oblasti, z které pochází. Na klinice je rušno, chodí sem i privátní pacienti. Komunikuje se většinou v angličtině nebo arabštině. Vybavení kliniky je skromné, ale hezké a útulné. Dodržují desinfekční protokoly, používají atraumatický vstřebatelný materiál, mají hospitalizaci a taky u nich probíhá 3měsíční karanténa zvířat, která budou adoptovaná v Evropě. Nově nalezená zvířata jsou nejdříve v karanténě na klinice a až se naočkují, pak jdou do útulku na farmu. Na klinice jsem strávila 3dny, ze sbírky obvazů a autolekárniček měli radost. Už na letišti v Brně jsem trnula, aby batožina přešla, bylo to těsné 14,5kg, z toho 3/4 kufru byla plná materiálu a tyčinek pro psy. Děkuji za spoluúčast, ve sbírce budeme pokračovat, obvazový materiál se vždy hodí.

 

148 fotek na FB https://www.facebook.com/media/set/?set=a.838499192858584.1073741840.375954145779760&type=3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26.11. 2013 objednáno 100kg granulí pro pejsky v Rumunsku

6/2013   Sbírka materiální pomoci zaslána pro OZ Život je pes v Rožňave

 

 Děkuji všem účastníkům a všem, kteří pomohli s převozem na Slovensko smiley

 

 

 

 

 5/2013  Nákup charitativních časopisů Nekupujte-adoptujte, výtěžek z prodeje putuje opět na pejsky v útulcích.

2/2013    Nákup triček v charitativním obchůdku Druhá šance na FB.

Zisk z prodeje jde na pejsky z útulku :) Děkuji všem účastníkům.

Zájem byl hlavně o trika:

                                                                                                                          

 

 

 

20.7.-20.9.2012   Sbírka materiální pomoci pro zvířata v nouzi

 

Tato sbírka je na podporu činnosti OS Kočičí naděje, které zachraňuje pejsky a kočičky v nouzi.

Mají vícero depozit po celé ČR, nejbližší je v Sezemicích. Jedná se o neziskovou organizaci. Finance na provoz získávají pomocí aukcí, bazárků, prodejem vlastnoručně vyrobených předmětů.

 V dnešní době má mnoho lidí finanční problémy, přesto můžete pomoci.

Jak? Rozhlídněte se po svém bytě a třeba najdete:

Různé dekorační předměty, které se již okoukaly (tzv. pracholapače které plánujete vyhodit)- prodají se v aukci

 Jakékoliv látky – i menší zbytky, knoflíky, stuhy, krajky, gumičky, zipy, nášivky, vatelín, vliselín atd.-Ze zbytků látek se dají ušít šantové pytlíčky, hračky pro kočky-prodají se v charitativním obchůdku.

Korálky, zbytky vlny na pletení a háčkovaní.

 Jakékoliv věci– starší záchůdky, pelíšky, stará škrábadla, domečky, houpačky, tunely, misky, lopatky na stelivo, stelivo, různé košíky, obojky, vodítka, hračky pro psy.

 Savé podložky – staré ručníky, osušky, povlečení, staré deky, přehozy přes postele, kožešinové vložky do kabátů, jakékoliv kožešiny – ty jsou pro kočičky oblíbeným pelíškem.

 Všechny tyto věci se dají využít pro záchranu opuštěných zvířat.

Materiální pomoc pro Kočičí naději můžete nosit k nám do ordinace.

Všechno se pak odveze najednou do Sezemic, tak je to dohodnuto s p.Hybskou smiley

 DĚKUJEME!

 Poděkování pro :

p.Štursovou, p.Chaloupeckou, p.Daňkovou, MUDr.Zelenkovou, p.Babjakovou, p.Žemličkovou, Waxe Lojdu, p.Hladkou, p.Urbanovou, Lucku Sokolovou, Vojtu Urbana, p.Jirátovou, p.Netolickou, Chrudimský deník, p.Lédlovou, p.Párišovou, p.Vajnerovou, p.Hamplovou z Hlinska, p.Dosoudilovou, p.Pekařovou, sl.Mišovou, opět p.Štursovou, p.Hučkovou, p.Maršálkovou, p.Pavlíkovou, p.Slavíkovou, MUDr.Pitthardovou, MUDr.Velce, pro neznámého dárce, p.Obrovskou, pro neznámého dárce za naděleníčko před bytem,... yes

Jste úžasní! heart

http://chrudimsky.denik.cz/zpravy_region/chcete-pomoci-opustenym-zviratum-hodi-se-vsechno-i-lapace-prachu-20120823.html

 

      

           

  Odvezeno plné auto 1.9.2012  do Sezemic pomocí dobrovolníků z PCE. Děkujeme :)

   relaxační polštářky do aukce hand-made  p.Štursovou

   

  

  

 

  

  

  

  

  

   Vše odvezeno, děkujeme rodince Horákových yes

 

 

TOPlist