Veterinární ordinace Blackvet neboli "U Blacka"

Odčervení

 

Odčervení

   K odčervení psů a koček existuje mnoho preparátů - tablety, pasty, spot ony. Je třeba vědět, že každý přípravek účinkuje na jiné spektrum endoparazitů, z toho důvodu doporučuji přípravky střídat.

   Preventivní odčervení byste měli dělat 2krát do roka s tím , že jedno odčervení naplánujte asi týden před pravidelným očkováním zvířete. Preventivní odčervení 4krát do roka doporučuji u koček lovících myši, u pejsků, kteří žijí v rodině s malými dětmi nebo nastávajícími maminkami a u pejsků, kteří mají ve zvyku pojídat na procházce kde co, nevyjímaje exkrementy.
   Štěňata a koťata je vhodné odčervovat od 2-3 týdnů věku (zároveň s nimi i jejich maminku, protože někteří paraziti se přenášejí kojením) a opakovat odčervení každé 3 týdny až do 3 měsíců věku. Je nutno respektovat příbalový leták k odčervení, protože ne každý přípravek je vhodný pro březí nebo kojící zvířata.
   Nespoléhejte se na to, že stačí kontrolovat, že v trusu nevidíte žádné parazity a proto preventivně neodčervujete. Vajíčka parazitů neuvidíte volným okem a nejsou vylučovány po celou dobu nákazy.
   Samozřejmě, že každý chovatel, který pozoruje v trusu parazity (případně že zvíře hubne, má průjem, špatnou kvalitu srsti nebo "jezdí" po zadečku) by měl automaticky zvíře odčervit.

Nezapomeňte, že odčervení je jednorázové, tzn. nechrání preventivně před dalším nakažením parazity!!
 

TOPlist